A Star Wars - Az ébredő Erő a legnézettebb film Magyarországon
Alig több mint 10 héttel a premier után a Star Wars - Az ébredő erő lett a legtöbb bevételt generáló és legtöbb nézőt vonzó film Magyarországon; 1.809.796.126 forint jegybevétellel és 1.223.167 fő nézőszámmal leszorította a trónról az eddigi csúcstartó Avatart (bevétel: 1.775.676.870, nézőszám: 1.220.866). Mivel a film továbbra is megtalálható a mozik műsorán, így az új rekord valószínűleg tovább fog nőni. 
A film korábbi rekordjai:
- Minden idők legjobb nyitóhétvégéje (nézőszámban és bevételben egyaránt), 282.265 nézővel és 412.584.443 forint bevétellel. A korábbi rekordot nézőszám alapján a Star Wars III. része, A Sith-ek bosszúja tartotta 244.444 nézővel, bevétel tekintetében pedig a Minyonok 284.342.228 ...







