2015. jún 09.

A Kaspersky Lab statisztikái szerint 2015 első negyedévében a korábbinál több országot érintettek a botnet támadások

írta: budapest24
A Kaspersky Lab statisztikái szerint 2015 első negyedévében a korábbinál több országot érintettek a botnet támadások

A kiberbűnözők 2015 első negyedévében több mint 23 000, botneten keresztül megvalósított DDoS támadást intéztek 76 országban lévő webes erőforrás ellen, derült ki a Kaspersky Lab legfrissebb statisztikáiból.

illusztracio.jpg

Az idei első negyedévben az egyetlen webes forrást érintő támadások legnagyobb száma 21 volt, - ez körülbelül heti két támadás. 2014 utolsó negyedévében ez az adat még csak 16 volt. A leghosszabb ideig tartó botnet támadás az első negyedévben közel 6 napos volt.

Összesen 23 095 támadást intéztek az idei év első 3 hónapjában. A célpontok 76 országban találhatók, ami 15 százalékos növekedés a tavalyi utolsó negyedéves adathoz képest, amikor még csak 66 ország volt érintett. A legtöbb megtámadott információs rendszer Kínában, az Egyesült Államokban és Kanadában található. A támadásokat parancs és vezérlő (C&C) szerverekről irányították, többnyire az Egyesült Államokból, Kínából és az Egyesült Királyságból. Az Egyesült Államok és Kína vezető pozíciója mindkét listán a webes gazdaszolgáltatások olcsó árával magyarázható, így természetesen a legtöbb adatközpont is ebben a két országban található.

“A DDoS támadásoknak nincsenek határai, hiszen az áldozat és a végrehajtó sok esetben fizikailag más-más országban tartózkodik, a C&C szerver egy harmadikban, a támadásban résztvevő botok pedig a világban szétszórva. Ez gyakran bonyolulttá teszi a nyomozást, hiszen nem könnyű feladat a bothálozatok azonosítása és a tettesek felelősségre vonása. Bár a kiberbűnözők nem korlátozzák a DDoS eszközkészletüket a bothálózatokra, ennek ellenére ez még mindig egy széles körben terjedő és veszélyes módszer, így megelőző védelmi intézkedéseket követel a potenciális célpontoktól.” - mondta Evgeny Vigovsky, a Kaspersky DDoS Protection vezetője.

A Kaspersky Lab az erre a célra kifejlesztett biztonsági megoldások használatát javasolja, hogy kiszűrhessék a kiberbűnözők lekéréseit a jogszerű internetes forgalomból. A Kaspersky DDoS Protection ötvözi a Kaspersky Lab bizonyított szakértelmét a DDoS Intelligence technológiával. A DDoS Intellligence egy olyan rendszer, amely elemzi a C&C szerverekről a botnetek felé küldött információt, hogy a DDoS támadásokkal szemben védelmet nyújthasson. A Kaspersky Lab statisztikái is a DDoS Intelligence által összegyűjtött adatokon alapszanak.

A statisztika teljes szövege elérhető a Securelist.com oldalon. Ha többet akar megtudni a Kaspersky DDoS Protection termékről, látogasson el a cég weboldalára.

A Kaspersky Lab-ről

Kaspersky Lab a világ legnagyobb magántulajdonban lévő végpontvédelmi megoldásokat gyártó vállalata. A céget a világ négy legnagyobb végfelhasználói biztonsági megoldást gyártó vállalata közé választották*. Az elmúlt 17 évben a Kaspersky Lab az IT biztonság innovátorává nőtte ki magát, hatékony digitális biztonsági megoldásokat kínálva a felhasználóknak, kis- és középvállalatoknak valamint nagyvállalatoknak egyaránt. Az Egyesült Királyságban bejegyzett cég jelenleg csaknem 200 országban működik világszerte és több, mint 400 millió felhasználónak biztosít védelmet. További információ: http://www.kaspersky.com

*A vállalat a negyedik helyen végzett az IDC 2013-as végpontvédelmi megoldásokból származó bevételek alapján végzett felmérésében. A kutatást a„Worldwide Endpoint Security 2014-2018 Forecast és 2013 Vendor Shares” című IDC-tanulmányban tették közzé (IDC #250210, 2014 augusztus). A jelentés a szoftvergyártókat a végpontvédelmi megoldások értékesítéséből származó 2013-as bevételei alapján rangsorolta.

 

Szólj hozzá

tudomány Kaspersky Lab