2016. már 04.

A magyar nők számára a szép haj fontosabb, mint a szex

írta: budapest24
A magyar nők számára a szép haj fontosabb, mint a szex

A menopauza utáni hajhullás és ritkuló haj többé már nem elkerülhetetlen probléma

 35-65 év közötti magyar nők külső megjelenéshez kapcsolódó preferenciáiról, hajápolási szokásairól és a hajhullás megítéléséről végzett országos reprezentatív kutatást a Dr. Wolff kutatócsoport megbízásából az NRC Marketingkutató Kft. Az ezer fős kutatásból többek között kiderült, hogy a hajhullással küzdő nők nem érzik magukat szépnek és vonzónak, és 5-ből 4 nő nem elégedett a külsejével (80%). De van remény a hajhullást tapasztaló nők számára: felfedeztek egy fito-koffein komplexet, ami hatékonyan veszi fel a küzdelmet a menopauza időszakában jelentkező hajhullással.

6444928f-e85a-4b64-9d9f-a931687796b4.jpg

A szép haj önbecsülésre gyakorolt hatása nem kétséges, és ezzel a megkérdezettek is egyetértenek. A 35-65 év közötti nők döntő többsége szerint a szép haj a nő ékessége. A 35 év feletti nők többsége számára a megjelenés kimondottan fontos, kevesen elégedettek azonban külsejükkel, a megkérdezettek mintegy 26%-a tartja szép, vonzó nőnek magát. Az átlagnál sokkal kevésbé érzik jól magukat a hajhullással küzdők, mindössze 15%-uk tarja magát vonzónak, és 5-ből 4 hajhullással küzdő nő nem elégedett a külsejével (80%). „Mivel az egészséges haj a szépség egyik legfontosabb eleme, így a fokozott hajhullás a legtöbb nőt nagyon rosszul érinti lelkileg” – világít rá a problémára Dr. Nagy Katalin, bőrgyógyász. „A hajhullás gyakori következményei a depresszió, a társadalmi érintkezések zavara és a szégyenérzet.”

A változó kor által okozott hajritkulást a megkérdezettek közel egyharmada tapasztalta, továbbá 5-ből 2 nő (42%) aggódik haja elvesztése miatt. A 35 év feletti, hajhullással küzdő nők esetében a hajhullás leggyakoribb okozója a változó korral járó hormonális változások (55%), ezt követi a stressz (51%), a vitaminhiány (32%), nem hormonális betegség mellékhatása (32%) és egyéb környezeti hatások.

A hajhullással rendelkező nők jelentős többsége tett már lépéseket a probléma megszüntetéséért, elsősorban speciális, hajhullás elleni kozmetikumok használatával (46%), de sokan az étkezésük reformálásával (32%), valamint a stressz levezetésével (24%) próbálták a tüneteket megszűntetni. Kozmetikai-, illetve sebészi beavatkozás mellett kevesen döntöttek (10%). A kutatás kitért arra, vajon a nők milyen áldozatot lennének hajlandók meghozni a szép hajkorona eléréséért. 51%-uk hajlandó lenne egy évig mellőzni az alkoholfogyasztást, 5-ből 1 nő pedig a szexet is feladná egy évig, cserébe a dús hajért. Az eredményekből leszűrhető, hogy akit súlyosan érint a probléma, nagyobb hajlandóságot mutat fontos dolgok feláldozására, annak érdekében, hogy rendbe jöjjön a haja. Érdekes látni, hogy a hajritkulással küzdők fele úgy gondolja, hogy problémája csökkentheti a férfiak vonzalmát, bár ennek jelét mindössze 3%-uk tapasztalta eddig. A menopauza szakaszában a nők hormonegyensúlya felborul, ami a hajhagymákra is hatással van. „A menopauza kezdetén az ösztrogén aránya csökken, míg a férfihormonok hatása nő, ami nem várt mellékhatásokat okozhat. 40 éves kor felett jelentős változások zajlanak le a szervezetben, csakúgy, mint a pubertás idején. Ez a haj állapotát is befolyásolja.” – hangsúlyozza Dr. Szőnyi György, szülész-nőgyógyász. A változások következtében a hajgyökerek kimerülnek, a haj idő előtt vékony szálú lesz. Fokozódik a hajhullás, a fejbőr láthatóbbá válik, és a haj vonala a homlok tájékon egyre feljebb húzódik.

 hajmosas.jpg

A Dr. Wolff-Kutatócsoportnak sikerült egy olyan alapanyag-összetételt kifejlesztenie, mely a koffeint eljuttatja a hajhagymákig. A vállalatnak sikerült bizonyítania a koffein növekedést elősegítő hatását a hajhagymákon, mivel a koffein pozitív kölcsönhatásba kerül a többi növekedési faktorral. Ezt a speciális know-how-t a változókor okozta hajhullás elleni, új Plantur39 készítmények fejlesztésénél és előállításánál is alkalmazták. A Dr. Wolff-Kutatócsoport ún. fito-koffein komplexet fejlesztett ki, mely megvédi a hajhagymákat a korai elhalástól, így csökkentve a hajhullás idő előtti kialakulását. A Plantur39 sampon hatóanyaga megfelelő használat esetén már a hajmosást követő 120 másodperc után behatol a hajhagymába. Alternatívaként a tonikkal is lehet kezelni a hajat és a fejbőrt a hajmosás után. Mindkét termék megakadályozza, hogy a tesztoszteron megtámadja a hajgyökeret, és korlátozza az energiaellátást. Napi egy hajmosással elegendő koffein juttatható el a hajgyökérhez, vagyis fontos a növényi eredetű koffeines sampon rendszeres, napi használata. Szintén lényeges, hogy a hölgyek már a menopauza elején elkezdjék használni a Plantur 39 fito-koffeines sampont vagy tonikot. Ez azért ajánlott, mert így már a korai stádiumban megelőzhető a hajhullás, és a hajgyökerek megvédhetőek a kimerüléstől.

plantur_info_1.jpg

plantur_info_3.jpg

plantur_info_4.jpg

Szólj hozzá

életmód